24.04.2020

Цікаві факти про взуття

Цікаві факти про взуття />

Перші кросівки з'явилися і використовувалися не як спортивне взуття, а як корсет для травмованої ноги - туга шнурівка і зручна підошва були покликані підтримувати ступню і обмежувати рухливість стопи. Повсякденному взуттям кросівки стали лише в 50-х роках минулого століття, до цього їх носили лише під час занять спортом. Спортивне взуття стало частиною молодіжного стилю завдяки Джеймсу Діну, герой якого у фільмі «Бунтар без ідеалу» ходив в кросівках. Молодь в США, наслідуючи улюбленому акторові, стала носити спортивне взуття як повсякденна. Це настільки популярна взуття, що не тільки молодь, а й люди старшого покоління із задоволенням взуває кросівки для прогулянок у парках і скверах.


Слово «сланці» з'явилося завдяки місту Сланці, в якому розташовувався завод, що випускав ці гумові тапочки. Багато радянських людей думали, що слово «Сланци», поміщене на підошву, є назвою вироби, а не місцем його виробництва. Так і стало звичним називати гумові шльопанці сланцями.


Спочатку ковзани прив'язувалися до взуття мотузками і ременями. Звичні нам ковзани з намертво прикріпленими до підошви полозами винайшов Петро I, який перебував в Голландії по корабельних справах і захопившись катанням по льоду.


Халявою раніше називалося халяву чобота. Нижня частина чобота - головка - зношувалися куди швидше, ніж халяву. Заповзятливі шевці пришивали до халяві нову головку. Такі чоботи - пришиті «на халяву» - були набагато дешевше нових.


За часів сухого закону в США нелегальні торговці спиртним для заплутування поліцейських носили спеціальне взуття. До підошві черевиків прив'язувалися деревинки, які залишали на землі сліди, в точності схожі на сліди коров'ячих копит.


Фанатом-колекціонером взуття є співачка Мадонна. У неї багато сотень пар взуття, зроблених з дорогоцінних і крихких матеріалів, багато з яких вона не взувала і ніколи не взує. Поряд з ними, співачка дуже любить кросівки.


Найбільше число фабрик по виробництву взуття в Італії (близько 30 тисяч), символічно, що навіть на карті обриси цієї держави нагадують жіночий чобіток. А ось купують найбільше взуття у Франції.


Перші чобітки для жінок були розроблені для британської королеви Вікторії в 1840 році.

Спасибо!