27.05.2021

Second-Hand за кордоном і в Україні

Second-Hand за кордоном і в Україні />

У перекладі з англійської second hand дослівно означає «друга рука», тобто речі повторного використання. Вперше це поняття з'явилося в Англії, коли королі і знатні персони, в знак подяки або особливої ​​прихильності, дарували свій одяг «з королівського плеча» своїм наближеним.

У сучасному розумінні, «секонд хенд» з'явився більш ста років тому. Спочатку, це була благодійна допомога бідним та бездомним громадянам. Соціальні служби оголошували збір речей, і більш забезпечені громадяни виносили свою непотрібний одяг аксесуари та багато іншого. Таким чином, вдавалося виконати милосердну місію і позбутися купи непотрібних речей в будинку. А кмітливі підприємці почали скуповувати у людей старий одяг, і потім продавати. Так він став бізнесом, а з часом, і дуже прибутковим.

Сьогодні, в Європі існує кілька найбільших підприємств, які поставили бізнес секонд хенд на професійну основу. Вони відкривають спеціальні пункти прийому одягу була у використанні, потім речі відправляються на сортування та дезінфекцію - найважливіший етап роботи. У цій сфері діяльності зайнято більше 10 мільйонів європейців. Це ціла індустрія і багато людей, навіть з досить забезпечених верств суспільства, роблять покупки в магазинах секонд-хенд, так як просто не бачать сенсу платити більше. Особливо це стосується дитячого одягу, адже малюки дуже швидко ростуть і деякі речі надягають всього лише один раз, таким чином, в магазинах секонд-хенд, дитячий одяг продається в отличном состоянии. Також, в європейських країнах, в магазинах second hand продається не тільки одяг, а й товари для будинку і побуту, так звані комісійні магазини. Ці магазини настільки популярні, що зустрічаються навіть на центральних вулицях європейських столиць і в них завжди безліч покупців.

Явище секонд хенд в Україні з'явилося лише в 90-х роках минулого століття і не в найкращому своєму прояві. Так звані магазини, були просто наметами з величезними розкладачками, на яких просто накидані гори пом'ятою одягу і люди вельми неприємного вигляду, що риються в них. Сьогодні ж, магазини секонд хенд - це вже цивілізовані заклади, де продавці акуратно розвішують всі речі за розмірами і віковим групам, відбирають найкрасивіше, відбирають брак. Зайшовши в такий магазин, можна купити якісний брендовий одяг за копійки. Дитячий одяг секонд хенд взагалі дуже часто представлен ​​абсолютно новим, з бирками і у відмінному стані. Кофта, спідниця, джинси, плаття - дитину можна з ніг до голови одягнути в красивий, якісний одяг від відомих світових брендів.

В Україні і за кордоном сучасний секонд - це вже не гуманітарна допомога незаможним, а товар, який купується і продається, як і все інше. У продавців обов'язково є сертифікати якості на товар і свідоцтва про проходження дезінфекції. Це недорогий одяг, який може дозволити собі кожен, і при цьому виглядати на всі 100.

Багатьох, напевно, цікавить питання - звідки беруться нові речі в секонд хендах? Все досить просто, багаті жителі європейських країн просто носять одяг максимум один сезон і купують його практично не дивлячись, то, що не підійшло, вони сміливо здають НЕ назад в магазин, а в пункт прийому вживаного одягу разом з іншими речами, які одягалися один раз і не сподобалися, не підійшли і т.п. Так дитячий одяг секонд хенд найчастіше попадається зовсім новий. І не варто думати, що віддаючи свої дорогі речі, європейці роблять благодійність, почасти це, звичайно, так і є, але за це вони отримують гроші, різні сертифікати, дисконтні картки, тому товар спочатку має свою ціну.

На Заході торгівля секонд-хендом поставлена ​​на промислову основу і займає свій сегмент ринку. У Європі в цій галузі зайнято більше 10 млн. чоловік. Перша фабрика по переробці вживаного одягу була відкрита в Англії більше 100 років тому.

Сьогодні найбільшими постачальниками секонд-хенду є Німеччина, Голландія, Великобританія і Швейцарія. Цікаво, що в маленькому Осло (столиця Норвегії), населення якого всього лише 500 тисяч чоловік, а рівень доходів один з найвищих в світі (допомога по безробіттю - близько 2 тисяч доларів), магазинів, які торгують одягом секонд-хенд, в 3 рази більше, ніж в інших багатомільйонних містах.

Спасибо!