05.04.2021

Цікаві факти про секонд-хенд

Цікаві факти про секонд-хенд />

Вираз «секонд-хенд» (second hand - «друга рука») вживають для позначення абсолютно будь-якої уживаної речі - від одягу до меблів. Так само під цю категорії найчастіше потрапляють стокові одяг, взуття, аксесуари - це абсолютно нові речі з застарілих колекцій, від яких магазини позбуваються перед новим надходженням. У стокових колекціях часто можна зустріти брендові речі. У звичайних магазинах такі речі коштують дорого, а в магазинах секонд хенду можна придбати відмінний одяг і взуття досить недорого.

Секонд-хендами користується 70% жителів земної кулі

Щорічно в світі виробляється більше 150 мільярдів одиниць одягу. В середньому кожна річ вдягається близько 7-10 разів, а деякі і зовсім не використовуються ні разу. У багатьох країнах секонд-хенди часто використовують, щоб знайти оригінальні і недорогі речі, в бідних - це практично єдиний спосіб оновити гардероб. У тих країнах, де прийнято віддавати свій одяг і взуття на благодійні цілі або продавати на розпродажах, ці речі отримують друге життя у нових власників.

Секонд-хенд - це мільярдний бізнес

Індустрія секонд-хенду оцінюється приблизно в 16 млрд доларів. Експерти повідомляють про щорічне 16 -% прирост ринку секонд-хенду щороку. Існують цілі компанії, які орієнтовані лише на цей сегмент. Вони збирають, сортують, дезінфікують, переробляють секонд-хенд, а згодом перепродають.

Найбільше секонду експортує США, а імпортує - Пакистан

США - лідер з продажу вживаного одягу. Щороку в цій країні виробляється 1,4 млн тонн б \ у одягу, з яких на експорт за кордон надходить близько 800 тис. тонн. Найбільша кількість уживаного одягу імпортує Пакистан - майже 200 тис. тонн щорічно.

Купуючи одяг і взуття в секонд-хенді, ми фінансуємо західну медицину

Секонд-хенд, що надходить з Великобританії, Німеччини, Польщі, Нідерландів, Італії, Сполучених Штатів та інших країн, збирається волонтерськими організаціями, які займаються збором і продажем одягу. Частина виручених коштів спрямовується на потреби своєї медицини. Таким чином, опосередковано виходить, що всі, хто купує речі в цих магазинах, фінансують західну медицину.

Зірки шоу-бізнесу носять вінтажну одяг

Самі шикарні вбрання і аксесуари, в тому числі вантажні, продаються з аукціону. Випускаються спеціальні каталоги, в яких представлені лоти з тим, що буде виставлено на продаж. Багато зірок цілком спокійно ставляться до покупок в таких магазинах. Наприклад, актриса Джулія Роберт на церемонії вручення премії "Оскар" в 2011 році була одягнена в вінтажну сукню від Valentino, яка була придбана на подібному аукціоні.

У кишенях речей з секонд-хенду іноді ховаються цікаві знахідки

Незважаючи на те, що одяг з секонд-хенду проходить через численні етапи сортування та обробки, все одно можна знайти в кишенях або за підкладом сумочки щось, що залишилося від їх власників. Серед знахідок зустрічаються монети, грошові банкноти, квитанції про сплату, каблучки та ін .. Хоча, звичайно, це скоріше випадковість, ніж правило.

Специфічний запах

Весь одяг з магазинів секонд хенд проходить передпродажну обробку. Цей спеціціфческій запах якраз є свідченням того, що вона пройшла дезінфекцію. Запах досить стійкий, але після прання і сушіння на відкритому повітрі вивітрюється.

Для багатьох дизайнерів секонд-хенд є місцем для ідей

Багато модельєрів охоче користуються секонд-хендом. Дешевий одяг - прекрасний спосіб, щоб недорого придбати якісну, а іноді і брендову річ і розглянути особливості її крою, оздоблення. Деякі дизайнери переробляють речі великих розмірів і іноді виходить дійсно здорово!

Спасибо!