03.04.2020

Джинси: 15 цікавих фактів

Джинси: 15 цікавих фактів />

Кожен день ми надягаємо на себе щось із джинсової тканини: брюки, шорти, спідниці, куртки, сукні, сарафани. Джинси - це найулюбленіша і найпопулярніша одяг у світі. Практично у кожної людини в гардеробі є хоча б одна пара джинсів. І якщо спочатку вони створювалися як вид робочого одягу, то сьогодні це втілення фантазій наймодніших дизайнерів, в них можна ходити повсякденно, а можна з'явитися в суспільстві.

Вважається, що джинсова тканина вперше з'явилася в Генуї ще в 1500 році. Вона призначалася для пошиття одягу для італійських моряків.
Тканина носить назву «denim» (денім) - назва походить від «Nim» (Ним) - французьке містечко, де вперше почали виробляти тканину для джинс і "de" - в перекладі з Німа.
Завдяки популярності джинс серед акторів Голлівуду репутація «сільської одягу» залишилася в минулому. Адже протягом довгого часу джинси вважалися одягом для сільських жителів.
Перший джинси були кольору індиго і були пофарбовані фарбою, яка проводилася з попелу.
Назва «джинси» з'явилося лише в середині 20 століття. До цього штани називали просто - «спецодяг».
Перші запатентовані джинси були випущені в 1850 році в Америці Леві Стросс і продані за ціною 1 долар 46 центів за пару.
Винахідник джинсових штанів Леві Стросс жодного разу їх не одягав. Він був багатим бізнесменом, а джинси проводилися для бідних людей.
У 1936 році до джинсів вперше була пришита етикетка. Це був червоний прапор поряд з задньою кишенею пари Levi's
За всю історію було випущено близько 120 млрд. Класичних моделей, і це число не перестає рости. Про точну цифру стосовно інших моделей судити досить складно.
Китайські фабрики створюють більшу частину джинс на світовому ринку.
25 травня 2001 року аукціоні eBay було продано одні з найстаріших «Левайс» в світі - джинси випуску 1879 року знайшли в покинутому сараї одного з шахтарських містечок. За 46 532 долара ці джинси викупила сама ж компанія Levi Strauss & Co.
З одного тюка бавовни можна зробити 225 пар джинсів.
20 травня вважається днем ​​народження синіх джинсів - день, коли Леві Стросс запатентував свою ідею.
Зворотний бік джинсового одягу біла, тому що фарбою забарвлюється тільки лицьова сторона.
Yoshida Kogyo Kabushikikaisha - компанія, яка виробляє 90% блискавок для джинсів. Ініціали YKK часто можна побачити на застібках-блискавках.


Придбати джинси секонд хенд оптом, а також іншу чоловічу, жіночу та дитячу одяг і взуття, можна в SRS Company - широкий асортимент товарів секонд-хенд, висока якість, доступні ціни.

Спасибо!