11.12.2019

Історія виникнення шорт

Історія виникнення шорт />

Історія виникнення шорт починається з ... спідниць. Спочатку люди ходили в спідницях. Одного разу в ній зробили розріз по середині і зшили отримані дві частини спідниці. В результаті спідниця перестала заважати ногам і пересуватися стало значно зручніше, але до появи шорт було ще далеко.

Прабатьки сучасних шорт

В середині XIX століття з'явилися «Никербокера» - просторі штани довжиною нижче коліна. Спочатку їх використовували для гри в гольф або верхової їзди. Після того, як внизу їм приробили манжети, вони ставали схожими на бриджі. Никербокера були тривалий час фаворитами в чоловічому гардеробі.

В середині ХХ століття моряки острова Капрі, які для зручності загортали свої штанини, надихнули проживає на цьому острові німецького дизайнера Соню де Леннарт на створення коротких штанів, довжина яких доходила десь до середини гомілки. Названі вони були в честь острова - «капрі», а ходили в них в основному жінки. Однак, Никербокера і капрі можна віднести до шортів. Так як їх довжина була нижче колін. Швидше це передумова до виникнення шорт.

На подальшу модернізацію шорт вплинули військові. Під час Першої світової війни Великобританія створила свою штаб-квартиру на Бермудських островах. Через жаркого клімату солдатам було незручно пересуватися в брюках, тому вони стали рвати і обрізати формені штани. Жителі бермуд оцінили кмітливість солдатів. Новинка припала до місця. Місцеві жителі і англійські солдати стали використовувати такий вид одягу в повсякденному житті. Укорочені штани стали називати «бермуди». Вони були трохи вище колін і з'явилися першим повноцінним аналогом сучасних шортів.

Поява терміна «шорти»

У 20-і роки XX століття з'явилося поняття «шорти» - від англійського «short», тобто - «короткий». А вже 30-х роках шорти використовують в якості одягу для літнього відпочинку, відпочинку на природі та занять спортом. На пляжах, звичні для жінок того часу подовжені панталони, замінили шорти.

Шорти стали асоціюватися з діяльністю на відкритому повітрі, їх стали носити туристи і спортсмени. У 1932 році британський тенісист Банні Остін вперше вийшов на гру чемпіонату світу в США замість стандартних білих штанів у фланелевих шортах. Американська тенісистка Еліс Марбл стала першою жінкою, яка вийшла на корт в класичних шортах.

Через кілька років, шорти визнали, непоганим варіантом літнього одягу. Знаменитий французький модельєр Жан Пату першим запропонував світу лінію спортивного жіночого одягу, до складу якої увійшли шорти.

Шорти під забороною

У 40-х роках Європа оголосила бойкот шортів. Під загрозою штрафу їх заборонено було носити всім, виключаючи велосипедистів. Однак, представники естради та кіноіндустрії не відмовилися від такого важливого елемента одягу в їх роботі. Короткі шорти періодично з'являлися у фільмах, в кабаре, але елементом міського одягу вони не стали. Звичайні громадяни надіти шорти не вирішувалися. У суспільстві їх продовжували вважати вкрай непристойними. 60-і роки ознаменовані появою субкультури хіпі. Представники цього руху не соромилися надягати короткі шорти, носили їх з викликом, на противагу думці суспільства. Найчастіше це були нерівно обрізані брюки зі звисаючими нитками. Носили їх як юнаки, так і дівчата. Звичайно, це засуджувалося і категорично не підтримувалося.

Пік популярності шорт

У 70-ті роки шорти знову входять в моду. На цей раз у зв'язку з розвитком танцювального жанру «Диско», шорти стають значно коротше своїх попередників. Нам вони знайомі як «міні-шорти», а англійською їх позначають терміном «hot pants». Вони сміливо відкривали ноги, але мали завищену талію. Такі шорти стають об'єктом дизайнерської фантазії. У них додаються декоративні елементи, такі як бахрома, шматочки шкіри, вишивка. Шили їх в основному з яскравих синтетичних тканин. У 80-і роки в Америці з'явилася мода на джинсові шорти. Міні-шорти Handmade - робили з джинсів, які нерівно обрізали, часом настільки коротко, що з-під них звисали кишені.

Минуло чимало років з тих пір, багато що змінилося в світі і в моді. У наш час шорти здаються цілком нормальною складовою повсякденного гардероба. Зараз налічується близько двадцяти видів шорт, які мають свої відмінні риси, здатні додати вашому образу неповторності, оригінальності, стилю і елегантності.


Придбати шорти секонд хенд чоловічі, жіночі та дитячі, а також інший одяг і взуття, можна в SRS Company - широкий асортимент товарів секонд-хенд, висока якість, доступні ціни.

Спасибо!