20.05.2020

Історія взуття. Частина 2

Історія взуття. Частина 2 />

В епоху Відродження взуття виготовляли зі шкіри, оксамиту, шовкової і вовняної тканини різних кольорів. Носили чобітки зі шкіри, оксамиту, шовкової і вовняної тканини різних кольорів. Шкарпетки їх, за тодішньою модою, прикрашали розрізами, через які було видно підкладка з тканини або шкіри іншого кольору.

XV століття принесло модникам помітне полегшення: туфлі стали коротше і ширше і були схожі на "коров'ячі морди". Зі збільшенням і розширенням передній частині пари звужувалася і зменшувалася задня, і вже в 20-х роках XVI століття черевики стали такі мізерні, що ледве трималися на ногах і тому кріпилися зав'язками на підйомі. Щоб вони виглядали витонченіше, виробники взуття придумали прибивати до них дерев'яні каблуки. Манірна Європа не дозволяла жінкам «моднічать», тому жіноче взуття того часу була ні чим ні примітна. Було непристойним дамам показувати навіть шкарпетки туфель.

У другій половині XVI ст. туфлі стали більш витонченими. У вжиток увійшли чоботи з м'якої шкіри або замші. Їх халяви робили такими довгими, що вони доходили до верхньої частини стегон. Носили чоботи тільки чоловіки і, як правило, тільки для верхової їзди або полювання.

В Епоху бароко увійшли в моду підбори і банти на туфлях. На балах навіть чоловіки зобов'язані були з'являтися в туфлях, прикрашених величезними бантами з стрічок. Але у всіх інших випадках життя вони вважали за краще ботфорти - високі чоботи з квадратними носами, халяви яких закінчувалися широкими розтрубами. Їх зазвичай опускали до рівня колін і носили разом з канонами - своєрідними гамашами і вгорі обробляли тонкими мереживами.
У цей період відбулося ще одна значуща для розвитку взуттєвої справи подія: спідниці дам стали набагато коротше і грайливі. Грубі черевики на товстих підборах змінили витончені, легкі туфельки з оксамиту, шовку і парчі. І якщо раніше, коли взуття приховувало довгу сукню, висота підошов черевиків була помірною, то з часом їх стали робити вище. Взуття, оброблену шиттям і іншими прикрасами, охоче виставляли напоказ.

За часів правління Людовика XIV висота підошви і каблука досягли своєї межі. Будучи не високого зросту, він ввів моду високі підбори, щоб здаватися вище. Надовго увійшли в ужиток придворних кавалерів високі підбори червоного кольору. На балах навіть чоловіки зобов'язані були з'являтися в туфлях, прикрашених величезними бантами з стрічок. Але у всіх інших випадках життя вони вважали за краще ботфорти - високі чоботи з квадратними носами, халяви яких закінчувалися широкими розтрубами. Їх зазвичай опускали до рівня колін і носили разом з канонами - своєрідними гамашами, оброблених тонким мереживом. На чоботи обов'язково прикріплювали шпори, навіть якщо йшли пішки (і навіть якщо взагалі не мали коня). Простолюдини в селах взувалися в дерев'яні черевики - сабо, або ходили босоніж.

Спочатку туфлі на підборах були чоловічими і використовувалися вони під час верхової їзди. Каблук утримував ногу в стремена. Дами носили в той час витончені, легкі туфельки з оксамиту, шовку і парчі.

Під час панування «рококо», в моду знову входять гостроносі туфлі і чоботи, ще більше зросте значення прикрас і декору - перш за все пряжок, шнурівок і бантів на високих підйомах.

Важко повірити, але до ХІХ століття не було лівого і правого чобота - взуття шили однаковою. І тільки потім придумали шити різні чоботи - для лівої і правої ноги.

Упродовж віків шкіра відвоювала своє місце, відтіснивши тканинну взуття: люди зрозуміли, що цей матеріал набагато практичний і довговічний.

У ХІХ столітті в моду увійшли шкіряні жіночі черевики зі шнурівкою і застібкою. Наймодніша модель того часу - напівчеревики з хутряною обробкою на каблучке- «чарочці» середньої висоти і туфлі без задників ....

Спасибо!