05.05.2020

Спідня білизна. Історія розвитку.

Спідня білизна. Історія розвитку. />

Як говорить нам Вікіпедія: «Натільна білизна (нижня білизна) - одяг, що надівається безпосередньо на тіло людини і призначена для створення сприятливих гігієнічних умов». Прикривати свою наготу ще почали стародавні люди - шкурами тварин, листям рослин. Щось далеко нагадує нижню білизну почало зароджуватися в Стародавньому Єгипті і в Стародавній Греції. Як такого поняття «нижня білизна» не існувало. Це була пов'язка на стегнах, що віддалено нагадує труси. У Стародавньому Римі - це була не обов'язкова частиною костюма. Там великою популярністю користувалася туніка, яка прикривала не тільки нижню, але і верхню частину тіла. Римлянки бинтували не тільки стегна, але і груди тільки для того, щоб здаватися стрункішою. Збереглися мозаїчні зображення жінок, на яких надіті на стегнах і нагрудні пов'язки, що разом нагадує роздільний купальник.

У середньовіччі і жінки і чоловіки носили в якості білизни спідню сорочку простого крою з круглим вирізом горловини і довгими вузькими рукавами - камизу і були виконані з бавовни, льону або вовни і лляні штани, що закріплюються шнуром, які з часом еволюціонували в кальсони. На деяких з них спереду була застібка на ґудзиках або кнопках.

Серед дам стали дуже популярні різноманітні корсети. Це було складне спорудження з шкіряних і металевих пластин, китового вуса і навіть дерева. Воно стягувало жіночий торс справжнім панциром, не дозволяючи природно дихати і рухатися через що пані часто непритомніли. Заборони на корсети вимагали лікарі. Він то зникав, то знову з'являвся, адже одягаючи його, жінка могла «моделювати» свою фігуру, не дивлячись на шкоду своєму здоров'ю. «Краса вимагає жертв» - так ми говоримо сьогодні. Деякі модниці в той час прикрашали себе панчохами з підв'язками. Кальсони вважалися частиною чоловічої нижньої білизни, але до XIX століття дами теж стали їх носити. До кінця XIX століття корсети і натільні сорочки стали більш облягаючими і відвертими, кальсони теж зазнали змін до виду, який сьогодні ми називаємо трусами.

Середина XX століття стала до певної міри поворотним моментом в історії розвитку нижньої білизни. Сексуальна революція і лібералізація поглядів зробили свою справу і поміняли звичний погляд на інтимну частину гардероба: фасони трусів і ліфчика ставали все більш відвертими, часто на шкоду практичності.

Сучасна нижня білизна сьогодні пішла дуже далеко від своїх давніх прототипів. Сьогодні вона різноманітна за своїм кроєм, формою, обробці і матеріалу. А краса білизни просто вражає. Носіть красиву і правильну білизну. А наша Компанія запропонує Вам широкий асортимент нижньої білизни секонд хенд оптом від кращих європейських постачальників. Пропонуємо купити недорого нижню чоловічу і жіночу білизну секонд хенд з якісних матеріалів, з бирками, відомих брендів. А гнучка система знижок зробить покупку ще приємніше!

Спасибо!