16.04.2020

Як з'явився одяг

Як з'явився одяг />

Своїм корінням історія виникнення одягу сягає в далеке минуле. Ще древні люди, активно бігають за мамонтами, робили це фактично в голому вигляді, прикриваючи собі лише деякі частини тіла. Це були листя рослин, шкури тварин. Уже тоді стародавні люди зрозуміли, що одяг - це не тільки засіб укриття тіла від холоду, від укусів комах, змій та інших тварин, а й естетичний вигляд людини. Вони почали фантазувати зі шкурами тварин, почавши від стегнах пов'язок. Потім цільні шкури кріпилися на плечі і вже потім стали відривати потрібні шматки шкур. Плетіння трав поклало початок ткацтва. Робилися зав'язки з стебел рослин. За допомогою колючих знарядь в шкурах пророблялися дірки, в які кріпилися стебла ліан або трав і таким чином одяг під час бігу або ходьби не спадала. Трохи пізніше в хід пішли тонкі кістки - прототипи голок, а волосся використовувався замість ниток. Зшивалися різні шматки шкур, утворюючи все більш складні деталі одягу. Пішли в хід прикраси - дари живої природи - зуби, кістки у вигляді підвісок, браслетів. В одязі первісної людини з'явилися зав'язки і навіть застібки. Пізніше люди стали отримувати матеріал для одягу з рослин - льону, бавовни, конопель і з вовни тварин.

Історія розвитку одягу з найдавніших часів до наших днів є дзеркалом, в якому відображається вся історія людства. Кожен народ у різні періоди свого розвитку накладає свій відбиток, свої специфічні риси на одяг. Можна сказати, що таким чином виник національний костюм.

В античні часи в Стародавній Греції і в Стародавньому Римі для виготовлення одягу основним матеріалом був льон. Ткацтвом займалися виключно жінки. Готову тканину вибілювали і фарбували. Греки любили яскраві кольори, тому їх одяг був яскравою барвистою, а також підкреслювала всі достоїнства фігури.

В середні віки в одязі стало з'являтися все більше складних за кроєм деталей, які несли в собі функціональність. Уже в той час існували відмінності в одязі по станам і плаття виражало соціальний статус того, хто його носив. Найбільш відомі вироби одягу того часу: шкіряні та кістяні елементи захисного одягу, обмотки для штанів. Довгі й короткі туніки, що надягають одна на одну, довгі накидки з короткими рукавами у вигляді пелерини. Штани: короткі, до колін, довгі, прикріплені обмотками до литок і заправлені в шкіряні панчохи або взуття.

Тоді ж стали набирати популярність плащі самого різного крою (з капюшоном і без), які закріплювали красивими шпильками. Протягом століть плащ зазнавав різні зміни. Плащі багато оброблялися хутром: чим дорожче була тканина - тим вище статус його власника. Плащ був універсальним одягом: він зігрівав, захищав від дощу і вітру, зберігав багато прикрашений основний наряд.

Саме плащ було прийнято передавати у тимчасове користування найбільш відданим васалам короля. Така людина користувався королівським покровительством, він перебував на особливому положенні при дворі і вважався головним довіреною особою короля, «другими руками», що в перекладі з англійської і означає second hand.

Історія виникнення поняття секонд хенду в сучасному розумінні цього слова налічує близько ста років, саме на початку XX століття в Англії. Згодом в благополучних європейських державах як Франція, Німеччина, Бельгія, Ірландія, стало прийнято щорічно оновлювати свій гардероб, а доброчесність і економність європейців не дозволяла просто викидати якісні та придатні ще речі. Так і зародилася традиція збору непотрібного одягу в благодійних цілях. Документи, що втратили свою актуальність майже нові речі здавалися численним збирачам секонд хенду. Саме тому серед одягу секонд-хенд зустрічається так багато речей високої якості.

За ці довгі роки збір речей секонд хенд вийшов на промисловий рівень. Попит на речі високої якості серед людей, не готових платити великі гроші за покупку в фірмових магазинах, народжує пропозицію на товари секонд хенд. І сьогодні, цілі фабрики працюють над збором, обробкою і сортуванням секонд хенду. SRS Company є найбільшим прямим постачальником секонд хенд оптом в Україну.

Спасибо!